Monday, January 14, 2008

lomo

Na dnie szafy zapomniany przez wszystkich leżał lomo.
W lomo siedziały 3 baterie, które jak wykazało rodzinne śledztwo, spędziły tam blisko 20 lat. Nie dziwię się , że się zniecierpliwiły i próbowały wydostać inną drogą wyciekając przez przykrywkę. Na szczęście baterie udało się wyciągnąć pęsetą i nożem kuchennym, a środek wyczyścić tak by nowe baterie dostały swoją szanse. Lomo zamrugał światełkiem wiec podekscytowana uznałam, że to koniec kłopotów. Pstrykałam prawdę powiedziawszy dość chaotycznie a więc zgodnie ze złotymi zasadami lomografii, by jak najszybciej wywołać film.
Odebrałam go (dobrze, że nie zachciało mi się robić odbitek) i z przerażeniem stwierdziłam , że ponad połowa zdjęć wygląda tak:

Ze zdjęć, które "wyszły" większa część pokryta jest gęstą, paskowaną mgłą:

uwierzcie, że to zdjęcie jest i tak bardzo dobre i czytelne.

6 zdjęć się udało, i to jak na złość te najbardziej ponure:

pokazuję tylko 3, bo na pozostałych jest moje dziecko, które jeszcze nie potrafi jasno określić czy ma ochotę na upublicznienie swojego wizerunku ;) tamte 3 są oczywiście najładniejsze.
Kolory intrygujące.

Może jakiś spec mi powie cóż to może być ta szarość i paskowana mgła?
Moje pomysły to nieszczelność i to zamierzam sprawdzić oklejając go taśmą przed następną próbą. Innych nie mam, bo się nie znam.

Taką miałam nadzieję na eksperymentowanie i zabawę w tak pogardzaną przez powiedzmy profesjonalistów lomografię i na razie guzik.

Szczególne pozdrowienia dla pajęczaki


----------------------------------------
z innej beczki
Tak mi się podobał ostatni temat IF "100%", że się nie wyrobiłam. Od nowego roku czasu zrobiło się jeszcze mniej. Ale myślałam o nim i miała powstać stuprocentowa księżniczka, mam tylko szybki szkicProszę o choć 5% czasu więcej ;)9 comments:

 1. Anonymous5:59 pm

  alez maja nastroj te zdjecia! to jest wlasnie to czego oczekiwalabym od sprawnego - co nalezy podkreslic ;) - lomo. tez prosze o wiecej czasu, moze poprosimy wspolnie to sie spelni ;)) pozdrawiam i serdecznosci /dziecko na zdjeciu- domyslam sie, ze Twoje? - wyraznie w slady mamy idzie? :)))

  ReplyDelete
 2. moje dziecko osobiste :D maluje po ścianach, szafkach...a my nie protestujemy ;)

  ReplyDelete
 3. Hihi.. no proszę, jak fajnie :) Całkiem ładne zdjęcia Ci wyszły :)
  Mi raz udało się wyjąć swoją Smene i w szale lomograficznym wyciągnać na dzień przyjaciela wraz z naszymi połówkami, które gapiły się na nas jak na nienormalnych ;)
  Z braku czasu nie udało się później wyczynu powtórzyć..a trzeba będzie :) Wiosna za chwilę i soczyste kolorki ;)

  ReplyDelete
 4. ...a ja lubie nieudane zdjęcia...przynajmniej są jakąś niespodzianką...udane są aż nazbyt realne...przy obecnym dostępie do sprzętu i oprogramowań jest ich tak wiele...:)...kiedyś fotografowałam zaćmienie księżyca analogowym aparatem, tylko teleobiektyw miałam marny i na większości zdjęć wyszło całkowite zaćmienie ale zabawa była fantastyczna bo połowa ludzi z bloku obok patrzyła na mnie zamiast w niebo :)))

  ReplyDelete
 5. Anonymous10:33 pm

  Mia, super są te zdjęcia!
  Gdybyś nic nie napisała, byłbym pewna, że to już po Twojej obróbce!
  Mają klimat.

  ReplyDelete
 6. a ja jakoś nie czuję żadnego dreszczyku jeśli chodzi o lomo, chętnie zmieniłabym poglądy, ale dotąd jakoś nikt nie próbował mnie przekonać co w tym takiego jest. Bardziej podoba mi się idea fotografii otworkowej, choć nie wiem czy to porównanie jest wogóle na miejscu :)
  Dołączam się do prośby o choć kilka procent!

  ReplyDelete
 7. Wiesz Mariko, za taki dreszczyk, że z 36 klatek wyszły mi trzy na krzyż a na reszcie nic nie widać to ja też nie czuję ;) dziękuje za taki dreszczyk następnym razem.
  A co do prób przekonywania co w tym jest, nie będę podejmować...bo sama jeszcze nie wiem; co więcej do "zasad" nie mam przekonania, ale podobają mi się efekty, które można osiagnąć. Tak myślę, że połączenie świadomości z możliwościami coś może fajnego przynieśc.

  ReplyDelete
 8. Anonymous9:38 am

  ooo mają klimacik te fotki, mają :)))Ja z tych co zrozumienia dla lomografii nie znajdują. Tajemnicy w fotografii wystarczy mi w postaci 36 równo naświetlanych klatek, bądź tez mniej w średnim formacie. Ale zdjęcia lubię pooglądać :)))Uwielbiam fotografię analogową, szczególnie średni format

  ReplyDelete
 9. Anonymous10:51 pm

  przeglądałam i przeglądałam, i trafiłam na wpis w którym mogę Ci (mam nadzieję)pomóc - haha jeśli jeszcze jesteś zainteresowana po takim upływie czasu i o ile ów problem nie został już dawno rozwiązany :)

  ReplyDelete